Marek Breguła

Co zrobiłbyś ze swoim życiem, gdybyś dostał od niego drugą szansę?

Przeżyłbyś ten czas tak samo, jak wcześniej? Czy zmienił siebie i swoje życie? Wykorzystał swój czas lepiej?

Ponad dekadę temu pewnie takie pytanie musiał zadać sobie Marek Breguła – człowiek, który jako pierwsza osoba w Polsce przeszedł udaną operację przeszczepu płuc i serca…

Dziś powiedzenie o nim „człowiek o Wielkim Sercu” nie jest nic a nic przesadzone, a co istotne prawdziwe i dosłownie i w przenośni, a Pan Marek swoją energią i radością życia mógłby obdzielić co najmniej kilka osób.

Pewnie nie ma wśród mieszkańców Tarnowskich Gór i okolic osoby, która nie kojarzyła by choćby corocznych imprez z cyklu Tarnogórski Integracyjny Piknik Rowerowy Osób Niepełnosprawnych, których to właśnie pomysłodawcą i organizatorem jest Pan Marek.

I ważne jest to, że jego działania i praca znalazły uznanie w oczach Mieszkańców i władz Tarnowskich Gór. Marka Bregułę uhonorowano min.:

– Nagrodą Orła i Róży ( jest to najważniejsze wyróżnienie przyznawane przez Radę Powiatu w Tarnowskich Górach na wniosek Kapituły Nagrody. Otrzymują je osoby lub organizacje wyróżniające się w działalności kulturalnej, sportowej, społecznej oraz charytatywnej. Nagroda przyznawana jest od 2003 roku. )

Marka Bregułę uhonorowano za promocję idei transplantacji narządów oraz społeczne zaangażowanie w działalność organizacji pozarządowych, a także na rzecz lokalnej społeczności.

– Nagrodą Srebrnego Skrzydła zasłużonym dla Tarnowskich Gór (dla osób szczególnie zasłużonych dla miasta Tarnowskie Góry )

Marek Breguła – nasz kolejny Mężczyzna z Węgla…1098526_423859997727367_1225255889_n

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s