Nikolas Imiołczyk

niki
Na pierwszy rzut oka wyglądają niewinnie, może nawet trochę zwyczajnie. Ot Pan i jego Pies, jakich wielu na ulicach, skwerkach i w parkach.

Pan – uśmiechnięty student AWFu o radosnym spojrzeniu, Pies – czarny jak węgiel, merdający zadziornie ogonem psotnik rasy Europejski Pies Zaprzęgowy.

Ale ani to zwykły Pan, ani zwykły Pies. Tak naprawdę, to dwóch zawodników tworzących zgrany i doświadczony Team.

Poznajcie ich – Nikolas Imiołczyk i Nascar – bardzo młodzi, ale też bardzo utytułowani zawodnicy w Canicrossie i klasie Scooter 1. Lista zdobytych przez nich tytułów naprawdę robi wrażenie: dziesiątki udziałów w zawodach, i kilkanaście tytułów a wśród nich: Mistrzostwo Polski Juniorów, Mistrzostwo Europy Juniorów i w końcu Mistrzostwo Świata Juniorów w Canicrossie.

Posiłkując się informacjami ze strony internetowej „chłopaków” :

Canicross – dyscyplina drylandowa – czyli odbywająca się w warunkach bezśnieżnych. Za to często w błotnistych i mokrych. Dyscyplina indywidualna, w której człowiek i przypięty do niego pies tworzą zespół.
Czworonóg ma na sobie specjalne szelki zaprzęgowe, a człowiek pas, chroniący kręgosłup. Połączeni są za pomocą amortyzowanej liny, która ma na zadanie niwelować wszelkie niepotrzebne szarpnięcia podczas biegu. I tu wyjaśnienie wątpliwości: canicross polega na tym, że pies, ciągnąc, ma pomóc człowiekowi w jak najszybszym przebiegnięciu trasy.

Scooter 1 -Jedna z dyscyplin drylandowych indywidualnych. Zespół tworzy człowiek jadący na specjalnej, terenowej hulajnodze i pies zaprzęgowy, podłączony amortyzowaną liną do ów jednośladowca.
Średnie prędkości najlepszych zawodników w tej dyscyplinie oscylują wokół 30km/h. To prędkości, z jakimi jeżdżą wyczynowi kolarze górscy. W tym przypadku pracę pedałowania zastępuje siła i upór psa, któremu radość sprawia „jedynie” biegnięcie przed siebie.

A po więcej informacji odsyłamy Was na

http://nikolasimiolczyk.weebly.com/
https://www.facebook.com/azmodan.x

foto: prywatne zbiory Nikolasa Imiołczyka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s