Przemysław Jendroska

Zastanawiając się nad tym w jaki sposób przedstawić Wam naszego kolejnego Mężczyznę z Węgla, gdzieś z tyłu głowy tłukł mi się obraz z ubiegłej soboty: koncert Męskie Granie w chorzowskiej Sztygarce i obłędny duet: Nosowska & Sojka wykonujący „Sen o Warszawie” z repertuaru Czesława Niemena…

„Mam tak samo jak Ty, Miasto moje a w nim…”

Nie wiem czy Przemysław Jendroska potrafi śpiewać , ale wiem, że ma własny sen o swoim mieście, swoim miejscu na świecie… Sen o Nikiszowcu…

https://www.facebook.com/przemyslaw.jendroska

I tak jak kiedyś Marek Gaszyński ( autor tekstu „ Snu…” ) namalował słowami swoją Warszawę, tak właśnie Przemek opisuje swój Nikisz obrazami utrwalonymi w kadrze fotograficznym.

Przemysław Jendroska – rodowity nikiszowianin, lokalny patriota, założyciel stowarzyszenia Pyrlik Stalowy, poprzez które zaraża miłością do tego miejsca.
https://www.facebook.com/PyrlikStalowy
http://www.pyrlikstalowy.pl/

On sam o sobie:
Jestem absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi na kierunku Fotografia oraz Policealnego Studium fotograficznego w Katowicach.

Byłem współzałożycielem grupy fotograficznej Natechwile, z którą zrealizowałem kilkadziesąt wystaw w Polsce i za granicą. Aktualnie jestem fotoreporterem i fotoedytorem w katowickiej Gazecie Wyborczej z którą współpracuję od 2002 roku. Moje fotografie zobaczyć można głównie w Gazecie Wyborczej, a także za pośrednictwem Agencji Gazety m.in w Agencji Reuters, oraz polskich tytułach tj. Polityka, Newsweek, Wprost.

W Policealnej Szkole Fotograficznej Fotoedukacja Przemysław Jendroska prowadzi zajęcia z Technik Fotograficznych –pracowni reportażu.

Ważniejsze nagrody:
• 1 miejsce BZ WBK PRESS PHOTO w kategorii społeczeństwo w 2006r
• 3 miejsce w Śląskiej Fotografii Prasowej w 2006r
• Finał Grand Press Photo 2007

Foto: prywatne zbiory Przemka

— z: Przemysław Jendroska

 

jendroska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s